Arrowhead, Helldivers 2 PC Oyuncuları İçin PSN Hesabı Gerektirmeyen Çözüm Üretmeye Çalışıyor

Popüler üçüncü şahıs bilimkurgu nişancı oyunu Helldivers 2’nin arkasındaki ekip olan Arrowhead Game Studios, PC oyuncularının yakında oyunu oynayabilmek için PSN hesabı gerekecek olmasının duyurulmasının ardından eleştiri oklarının hedefi oldu.

Bir anda oyun inceleme bölümü binlerce oyuncu tarafından bombalandı ve şimdi yayıncı Sony’nin yakında Steam’deki PC oyuncularının PSN hesabı ile giriş yapmayı zorunlu kılınacak olması protesto ediliyor.

Son olarak, Arrowhead CEO’su Johan Pilestedt, X hesabından bu durumla ilgili bir dizi mesaj ve sorulara yanıt verdi. CEO bir gönderide, oyunun Steam incelemesinin bombalanmasına dikkat çekti ve ekledi: “Eh, sanırım garantili. Bu olayın nasıl gerçekleştiği için herkesten özür dileriz. Umarım bunu telafi ederiz ve harika bir oyun deneyiminin devamını sağlayarak güveni yeniden kazanırız. Sadece harika oyunlar yapmak istiyorum!”

Pilestedt başka bir gönderide ise şunları söyledi: “Hesapları bağlamanın ve ek hizmetlere kaydolmanın bazı kullanıcıların yapmak isteyeceği ve saygı duyulması gereken bir şey olmayabileceğini anlıyorum. Her ne kadar buhar sayfası oyun sayfasındaki gereksinimleri her zaman gösterse de, keşke dalgıçlardan hiçbirini hayal kırıklığına uğratmamak için uzun vadeli niyetimiz konusunda daha net olsaydık.”

Başka ilginç bir durum ise bazı Helldivers 2 PC oyuncularının PSN hesabında oturum açamadıkları veya oluşturamadıkları yerlerde yaşamaması. Yani bazı oyuncular PSN hesabı kullanmak isteseler de buna ulaşma olanağına sahip değil. Pilestedt, bu konuyu PlayStation’daki ortaklarıyla tartıştıklarını ve bir çözüm bulmaya çalıştıklarını söyledi.

Yeni PC oyuncularının 6 Mayıs tarihinde Helldivers 2 oynamaya devam edebilmeleri için bir PSN hesabında oturum açmaları ve bunu Steam hesaplarına bağlamaları gerekecek. Mevcut oyuncuların da aynısını yapmak için 4 Haziran tarihine kadar süreleri olacak. Tabii ki Sony oyuncuların sesini duyar ve karar değişikliğine gitmezse…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir