İstanbul Tuzla Deri Organize Sanayi Bölgesi’nde fabrika yangını

AA

İstanbul’da bulunan Tuzla Deri Organize Sanayi Bölgesi’ndeki bir fabrikada henüz bilinmeyen nedenle yangın çıktı.

Saat 12.45 sıralarında İstanbul Deri Organize Sanayi bölgesi içerisinde yer alan otomobil yedek parçası üreten fabrikadan alevler yükseldi.

Otomotiv yedek parçası üretilen fabrikada başlayan yangın, bitişikteki fabrika ve ormanlık alana sıçradı.

Yangında, ilk belirlemelere göre ölen ya da yaralananların bulunmadığı açıklandı.

Yangın kısa sürede büyüdü

30 dönümlük geniş bir alana kurulu fabrikada etkili olduğu belirtilen yangın kısa sürede büyüyen yangın için ihbar üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye, sağlık ve AFAD ekipleri sevk edildi.

Zaman zaman patlama sesleri duyuluyor

Alevli yanmanın devam ettiği alanda zaman zaman patlama sesleri duyuldu.

Ormanlık alana sıçradı

Yangın, rüzgarın da etkisiyle bitişikteki bazı fabrikalara ve ormanlık alana da sıçradı. Alevler fabrikanın yakınındaki Kocaeli’nin Çayırova ilçesine bağlı mesire alanına sıçradı. Ağaçlık alanda da yangın başlarken ekipler alevleri söndürmek için müdahalesini sürdürüyor.

Kocaeli’den itfaiye geldi

İstanbul’daki çok sayıda ilçe ile Kocaeli’den sevk edilen itfaiye ekiplerinin müdahale ettiği yangının söndürülmesi için çalışmalar sürüyor. Ekiplerin yangına müdahalesi sürüyor.

İstanbul Valiliği’nin açıklaması

İstanbul Valiliği de yangınla ilgili yaptığı açıklamada, şu ifadeleri kullandı:

18 Haziran 2024 Salı günü saat 12.50 sıralarında Tuzla İlçesi Aydınlı Mahallesi Deri Sanayi Yolu Sokak’ta bulunan fabrikalar bölgesinde yangın çıkmıştır. Bölgeye çok sayıda itfaiye ve AfAD KRBN ekibi sevk edilmiştir. Yangına itfaiye ekipleri müdahale etmektedir. Öte yandan, yangının ormanlık alana sıçramaması için gerekli tedbirler alınmaktadır. Yangında, ilk belirlemelere göre ölen ya da yaralanan bulunmamakta olup, gelişen süreçle ilgili bilgilendirme paylaşımları Valiliğimizce yapılacaktır.

Yangın havadan görüntülendi

Tuzla’da bulunan fabrikada itfaiye ekiplerinin alevlere müdahalesi sürerken, yanan fabrika drone ile havadan görüntülendi.

AYRINTILAR GELECEK

Haber Kaynağı: Anadolu Ajansı (AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir